Další kapely

 The Matadors

Česko-slovenská skupina, která v 2. polovině 60. let ovlivnila pražskou rockovou scénu výrazným způsobem a považuje se za průkopníky bigbítu u nás.

Založení skupiny se mapuje od roku 1965 a trvala jen do roku 1969. O vznik se zasloužilo sloučení hned tří skupin. Fontana, Kometa a Pra-Be. Po odchodu pár členů se Matadoři nakonec seskupili v této nejslavnější sestavě:

 

Ve svých letech The Matadors byli považováni za nejlepší českou beatovou skupinu, kde nejen hudební publikum uznávalo jejich kvality, ale i hudební kritici.

Po srpnu 68 odmítl emigrovat Hladík, Obermajer a Sodoma. Místo nich přišli jiní méně známí bígbíťáci a kapela se přesunula do Němec.

Blue Effect

Kapela byla založena roku 1968, kdy se dal dohromady již výše zmiňovaný Radim Hladík, který odmítl emigrovat. S Jiřím Kozlem (baskytarista), Vladimírem Mišíkem (kytarista a zpěvák) a Vlado Čechem (bubeník), tak založili kapelu Blue Effect.

Modrý efekt nebo M. efekt, jak se musela kapela přejmenovat. Vystupovala na 2. čs. beatovém festivalu, kde byla vyhlášena objevem roku, kapelou sezóny a Radim Hladík hudebníkem sezóny a později i jejich singl Sunny Grave (Slunečný hrob) skladbou sezóny. /rok 1968/

V současnosti se Radim Hladík obklopuje mladou generací, např. Honzou Křížkem a úspěšně koncertují a připravují své fanoušky na nové hudební kousky.

Navštivte také

Doména www.backtimer.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 18453 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.backtimer.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář