Backtimer - Kapela

Michal Kusmen Kusák. Starší dorostenci v souboru i mezí Vámi ještě pamatují brněnskou kapelu Nomen, která byla kultovním průkopníkem hardrocku v létech husákovské normalizace. Hrál v ní vynikající bubeník, narodil se mu synek, kterému dali přezdívku Kusmen. Taktéž umí na bicí, ale Pánbůh mu ještě nadělil barvu hlasu, kterou nelze nechat bez povšimnutí. O něco mladší ho mohli vidět s Undertables nebo Kulturní úderka.Kusmen bumbá pjénku (folklórní výraz pro světlý ležák) a jeho největším hrdinou je Glen Hughes.

Zdeněk Růžička, zvaný "Růža", doposud leader, tedy kytarista a zpěvák ZZ Top Revival, úspěšné kapely známé i za hranicemi našeho Švejkolandu. Jmenovat jeho oblíbenou kapelu je jaksi bezpředmětné, snad přidejme ještě třeba Lynyrd Skynyrd.

Milovník plzeňského piva, otec dvou dětí, ředitel úspěšného podniku a pán rhodéského ridgebacka, fanda aparatur Marshall a kytar Paul Reed Smith, na které natahuje skoro neviditelné struny.

František Drápal, zvaný "Goliš", ikona brněnského bigbítu, kterou zná každý štatlař z kapel Kern, Bronz, Titanic, Madmen, Charlie, Lehká noha nebo Sheryl Crow Revival. A když ne z kapel, tak díky outfitu, za který by se ani Slash nestyděl. Pije rád všechno, co teče, má dceru, zakázkovou basu, aparát Laney a zpívá stejně vysoko jako Robert Plant nebo Glen Hughes. Přehrál snad už celý repertoár Deep Purple, Led Zeppelin nebo Uriah Heep a některé písničky v jeho podání snesou směle srovnání s originálem.

Michal Pospíšil, dříve Pozdní sběr, Lehká noha, Avocado a další, kytarista s desetialbovou diskografií, třemi potomky, doktorátem práv a titulem MBA z Nottinghamské univerzity, sbírkou kytar z nichž nejmilejší, dělaná na zakázku je pojmenována Pinot Gris, podle oblíbené odrůdy.

Bedny Marshall a zesáky Engl a Mesa Boogie jsou momentálně v kurzu stejně jako třeba Korn nebo Nickelback, kteří se objevili vedle stálic typu Thin Lizzy nebo Kingdom Come. Petr Klim, ta nejryzejší jihomoravská povaha. Jeho svět jsou, kromě bicích (momentálně od Premieru a Paiste) vinné sklepy, truhlářská dílna, domácí uzené a hlavně reproduktory (nejlépe subwoofery). Ty má doma všude - v pokojích, pod vanou, v dílně, ve sklepě, prostě všude. A všude z nich burácí všechna možná hudba od písniček Toma Pettyho až po art jako Dream Theater nebo Queensryche. Petra zná publikum po celém kraji, ať už z Dogma Art, Lehké nohy nebo Charlie, se kterými si zahrál třeba na společném koncertě s Nazareth. Backtimer - pokus na chvíli vrátit čas do dnů, kdy dlouhé vlasy vlály ve větru, vypadalo to, že lidé by na sebe mohli být hodnější (bohužel jen na chvíli) a hlavně se hrála skvělá muzika, která měla smysl. To je v kostce myšlenka za názvem kapely, kterou jsme dali dohromady.

Většina z nás konec té doby pamatuje, každopádně ale jsme s touhle muzikou vyrostli a je to právě to, co z nás vypadne, když vezmeme do ruky kytaru, mikrofon nebo třeba vozembouch. A tak jsme dali dohromady celovečerní oldies party. Ke klasice, jako Deep Purple, Led Zeppelin, Eric Clapton, Lynyrd Skynyrd a tak, jsme přidali pár novějších věcí, které máme rádi, jako třeba Foo Fighters nebo Lennyho Kravitze a vyzkoušeli jsme si už párkrát, že to docela funguje.

Naší ambicí není dokázat, že hrajeme rychleji, urputněji a snaživěji, nýbrž chceme vytvořit platformu, na které se bude scházet proměnlivá sestava lidiček, kteří mají rádi bigbítovou klasiku, zvuk lampových zesáků, vlasaté hudebníky, ale hlavně všechny ty zpřízněné duše, staré kamarády i nové známé a rádi se zastaví na pitíčko, pokec a taneček, aby se odreagovali od reality téhle blbé virtuálně-mediální doby.

A tak se těšíme se na Vás na další štaci! Backtimer vedle toho začíná pracovat na svém novém vlastnoručním původním programu. Zvuk kapely v něm bude o poznání současnější než to, co se hraje k dancingu, a proto se chystáme brzy do studia, abychom udělali první krok k původnímu bektajmrovskému cédéčku. 

Sestava

Michal Kusák

ZPĚV

Michal Pospíšil

KYTARA/ZPĚV

František Goliš Drápal

BASA/ZPĚV

Zdeněk Růžička

KYTARA/ZPĚV

Petr Klim

BICÍ

 

Navštivte také

Doména www.backtimer.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 18195 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.backtimer.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář